Klasa Vb na rajdzie rowerowym    (nasze pierwsze sprawozdanie)

18 września 2018 r. klasa V b pojechała na rajd rowerowy do Okuninki i Orchówka. Opiekę nad uczniami sprawowało dwoje rodziców (pani Edyta i pan Sławek) oraz  wychowawca klasy.

Była piękna, słoneczna pogoda, więc z wielką przyjemnością wszyscy uczestnicy wyruszyli w drogę.

Już po pierwszym etapie podróży spotkała nas miła niespodzianka – nad J. Białym czekali na nas dwaj nurkowie, którzy zaprezentowali  cały swój sprzęt, pozwolili włożyć części ubioru oraz (co najbardziej nam się podobało) przygotowali stanowisko do nurkowania.

Po włożeniu maski tlenowej mogliśmy zanurkować w … wielkiej misce.

Wrażenia były niesamowite !!!  Niektórzy z nas byli nawet w stanie wydobyć z dna naszego „basenu” drobne monety.

Kolejny przystanek był przewidziany w Orchówku, na podwórku pani Miazio.

Zjedliśmy tam duże, pyszne, wielosmakowe lody. Natomiast nieopodal, na „kiszarni”,tato naszego kolegi Maćka przygotował dla nas smaczne, gorące  kiełbaski z grilla.

Potem, po posileniu się, wszyscy znakomicie się bawiliśmy, a z wieży widokowej podziwialiśmy piękne widoki najbliższej okolicy.

Następnie ruszyliśmy w drogę powrotną. Bardzo zadowoleni bezpiecznie dotarliśmy na miejsce, po czym podziękowaliśmy rodzicom i wychowawcy za otoczenie nas opieką.

Wszyscy uznaliśmy, że był to cudownie spędzony czas.

uczniowie kl. Vb