WARSZTATY   MOTANKOWE   W   KL. V B

W dniu 25 września w kl. V b zjawili się na lekcjach niecodzienni goście – uczennice i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego. Uczestnicy koła slawistycznego działającego w II LO w ramach swego projektu pod nazwą

" Nad Bugiem – życie, sztuka i prynuka" przyjęli zaproszenie wychowawcy kl. V b

i przeprowadzili z uczniami warsztaty motankowe. Dzieci nauczyły się robić własne  motanki – lalki, jakie tworzyli niegdyś mieszkańcy okolicznych wsi. Miały też okazję przymierzyć  stroje noszone przez wiejskie kobiety: pasiaste, wełniane spódnice, fartuszki, lniane, haftowane koszule, wianki i kwieciste chusty.

Dużej wiedzy o codziennym życiu ludzi ówczesnej wsi, o ich obowiązkach i rozrywkach,  dostarczyła prezentacja multimedialna.

Zajęcia były niezwykle pasjonujące, uaktywniły nie tylko dziewczynki, ale i chłopców.

Obejrzyj zdjęcia z przeprowadzonych warsztatów.