Klasy piąte na wycieczce

Ciepła, złota, polska jesień zachęcała, aby udać się na wycieczkę, być może ostatnią w tym roku kalendarzowym. Niestety, właśnie 24 października zabrakło tej cudownej pogody, ale to nam nie zepsuło dobrego nastroju.

Pojechaliśmy do Lublina, do Muzeum Wsi Lubelskiej, po którym oprowadzali nas przewodnicy-pasjonaci swej pracy. Spacerowaliśmy, zwiedzając chaty i wiejskie zagrody, zabytkowy drewniany kościółek i piękny dworek. Stwierdziliśmy, że można tam spędzić cały dzień.  W męskim zakładzie fryzjerskim sprzed lat zorganizowano nam niezwykle ciekawe zajęcia. Mogliśmy zobaczyć, jak kiedyś wyglądała wizyta u fryzjera i golibrody, a także spróbować „ogolić” swego kolegę (oczywiście, drewnianymi narzędziami).

Następny punkt naszego wycieczkowego programu to „Mania skakania”. Tu na trampolinach mogliśmy „wyskakać” swoje emocje, a w sali przypominającej park linowy sprawdziliśmy własną kondycję i sprawność fizyczną.

Do domu wróciliśmy pełni wrażeń. Bardzo lubimy nasze szkolne podróże. Już zaplanowaliśmy kolejny wyjazd.

uczniowie klas piątych