MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia wolontariusze obchodzą swoje święto. Z tej okazji grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w uroczystej gali, która rozpoczęła się Mszą św. w kościele NSJ we Włodawie. Następnie wolontariusze i zaproszeni goście przeszli do Sali Wielofunkcyjnej przy parafii NSJ. Ksiądz Mieczysław Puzewicz, współzałożyciel Centrum Wolontariatu w Lublinie, opowiedział zgromadzonym o pomocy bezdomnym. Ksiądz jest laureatem drugiej edycji Nagrody Województwa Małopolskiego im. św. Jana Pawła II „Veritatis Splendor”. Następnie zabrał głos dr Piotr Gawryszczak – wojewódzki komendant OHP, który przedstawił fotorelację z porządkowania zaniedbanych cmentarzy na Kresach Wschodnich. Ks. Dariusz Parafinuk – koordynator zespołu „Caritas”, działającego przy parafii NSJ we Włodawie opowiedział o wspieraniu ubogich rodzin w ramach akcji „Spiżarnia Caritas”.          Wolontariusze mogli wysłuchać występów muzycznych i skosztować pysznych gofrów przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce, posilić się zupą od Koła Gospodyń Wiejskich w Susznie, a także spróbować przekąsek przekazanych przez sponsorów. Wolontariusze byli pod opieką Bożeny Nilipiuk i Eweliny Komaszewskiej-Krywickiej.

Patronat honorowy nad galą objęli:

Starosta Włodawski – Andrzej Romańczuk

Burmistrz Włodawy – Wiesław Muszyński