„LENKA I MAGICZNE DRZEWO”

W listopadzie uczniowie klas 0-III wzięli udział w zajęciach o przyjaźni przeprowadzonych przez panią Marię Pogonowską, pedagoga szkolnego. Podczas zajęć w formie teatrzyku kamishibai zaprezentowano krótką, ale bardzo piękną opowieść pt.: „Lenka i magiczne drzewo” – opowieść o tym, jak wygląda przyjaźń, gdy kwitnie i co się z nią dzieje, gdy gaśnie. Dzieci razem z prowadzącą wskazały cechy prawdziwego przyjaciela, a następnie zadeklarowały, że same będą starały się być jak najlepszymi przyjaciółmi dla innych. Na dowód tego dzieci przykleiły odrysowane dłonie ze swoimi imionami do „Drzewa Przyjaźni”, które następnie wywieszono na szkolnym korytarzu.

Zajęcia o przyjaźni zostały przeprowadzone w ramach projektu profilaktycznego
„Bliżej siebie”
.