spotkanie z górnikiem

W dniu 4 grudnia w związku z obchodzonym świętem górników -  Barbórką odbyło się spotkanie dzieci z oddziałów przedszkolnych z górnikiem pracującym w Kopalni Węgla Kamiennego „Bogdanka” - Panem Markiem Sobieckim. Pan Marek przybył w pięknym galowym mundurze oraz pięknej czapce „czako” z pióropuszem z kogucich piór i przybliżył dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika. Nasz gość opowiedział o pracy pod ziemią, o maszynach i sprzęcie wykorzystywanym do pracy. Spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości, szczególnie część praktyczna, podczas której mogły przymierzyć „czako”, hełm z latarką oraz maseczki.

Dziękujemy Panu Markowi za przybycie, poświęcony czas oraz ciekawe anegdoty i historie, które nam opowiedział.

Sylwia Faderewska