W dniu 07.03.2019 r. odbył się Szkolny Przegląd Piosenki i Poezji Obcojęzycznej.

Swoje uczestnictwo zgłosili uczniowie z klas IV-VIII, którzy zaprezentowali  się jako recytatorzy i wokaliści. W sali rozbrzmiewała poezja i piosenka w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim.

Dużą niespodziankę przygotowała Lauisa Stanford, która niezwykle emocjonalnie zaśpiewała piosenkę turecką, czym zyskała aplauz publiczności. Zachęcona gromkimi brawami, Lauisa udowodniła, że po angielsku śpiewa jeszcze lepiej.

Najmłodszą uczestniczką Przeglądu była Kaja Słomiany (kl. IV), która  liryczną piosenką francuską  odważnie rozpoczęła  artystyczne spotkanie.

A oto wszyscy uczestnicy Szkolnego Przeglądu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej:

Kaja Słomiany (j. francuski), Anna Weremczuk (j. rosyjski),  Zuzanna Kustra (j. rosyjski), Maja Tułacz (j. rosyjski), Martyna Jurkowska (j. rosyjski), Maja Borzęcka (j. rosyjski), Julia Łapińska (j. rosyjski), Paweł Zorski (j. rosyjski), Bartosz Kawiak (j. rosyjski), Wiktor Tywoniuk (j. rosyjski), Wiktor Kurec (j. rosyjski), Bruno Słomiany (j. rosyjski i j. niemiecki), Aleksandra Żmuda (j. rosyjski), Michał Kolemczuk (j. rosyjski), Lauisa Stanford (j. turecki i j. angielski), Ewa Gonerska (j. angielski), Zuzanna Goleman (j. angielski), Karol Brańka (j. niemiecki).

Organizatorzy Przeglądu serdecznie gratulują wszystkim jego uczestnikom i życzą dalszego rozwoju w poznawaniu języków obcych.