„Pan Tadeusz” w lapbooku

Uczniowie klasy VIII A w ramach projektu edukacyjnego wykonywali lapbooki do lektury obowiązkowej „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Lapbook to „książka na kolanach”, teczka, z której po otworzeniu, „wyskakują” z kieszonek, zakładek informacje.  W sposób ciekawy uczy, a także poprzez swoją niezwykłą formę bawi.

Ósmoklasiści opracowywali lapbooki w zespołach trzyosobowych. Każda grupa musiała zawrzeć informacje dotyczące m.in. autora, cech gatunkowych, zwyczajów szlacheckich czy środków poetyckich.

Na jednej z lekcji języka polskiego odbyło się podsumowanie projektu i uczniowie prezentowali swoje prace.  Każdy uczeń otrzymał ocenę.  Dzięki pomysłowości, talentom i ciężkiej pracy  powstały bardzo ciekawe, kolorowe lapbooki, które posłużyły także do podsumowania i utrwalenia wiadomości o eposie.

Tekst: Ewelina Komaszewska-Krywicka