„VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych”

 

W środę 20 marca 2019 r. w Technikum ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyły się Eliminacje Regionalne „VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych”. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składach: 1) Paweł Bondarczuk i Jakub Bytys oraz 2) Przemysław Bytof, Magda Bytof i Igor Dmitruk. 

Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch turach podzielonych na kategorie wiekowe: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe. Nasze drużyny startowały w konkurencji „Moc”. Polegała ona na tym, że wykonana przez drużynę maszyna miała podnieść masę 5kg na wysokość 2 metrów w jak najkrótszym czasie. Na stanowisku pomiarowym zastosowano układ bloczków ruchomych przez co naciąg cięgna wynosił 25 N, a długość cięgna nawinięta na bloczek w celu podniesienia ciężarka na zadaną wysokość wynosiła 4 metry. Każda Drużyna miała dwie próby na wykonanie zadania. Liczył się lepszy wynik.

Przygotowane maszyny pozytywnie wystartowały w obu próbach. Maszyna „Siklawa 24” uzyskała czas 13 sekund a „Biba Team” 20 sekund. Gratulujemy dobrego startu i życzymy dalszych sukcesów.

Ponadto serdecznie dziękujemy Panu Waldemarowi Bytof za bezpieczny transport uczestników do Białej Podlaskiej.

Opiekun konkursu: Jolanta Maciąg

  


 

                         ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:Ostatnia aktualizacja