Czy książka historyczna może być ciekawa? Straszna? A może śmieszna?

Pisarz Paweł Wakuła przekonuje, że tak. Historia okazuje się nie tylko pasjonująca ale wręcz pełna niesamowitych zagadek.

Znany z bitwy pod Grunwaldem król Polski Władysław Jagiełło był czyściochem. Wg słów kronikarza Długosza król Władysław nie ruszał się w podróż bez kamienia mydła czyli kostki mydła i co drugi dzień chodził do łaźni. W XV w. ludzie kąpali się dwa razy w roku – przed Świętami Bożego Narodzenia i przed Wielkanocą. Popularne było więc powiedzenie „częste mycie skraca życie”. Uważano, że król tak często się kąpie, bo ma diabła za koszulą.

29 maja uczniowie klas II a, III a, najlepsi czytelnicy z klas II i III oraz Dyskusyjny Klub Książki zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z pisarzem i rysownikiem Pawłem Wakułą. Gość okazał się bardzo ciekawym człowiekiem. Nie tylko opowiadał anegdoty historyczne, ale rysował też humorystyczne rysunki.

Po spotkaniu uczniowie klasy III a zostali na warsztaty z pisarzem, podczas których przedstawili swojego historycznego przodka. Okazało się, że wszyscy uczniowie tej klasy są potomkami królów, księżniczek lub rycerzy.

Dziękujemy za niezwykłe ciekawe spotkanie.

 ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

Ostatnia aktualizacja