Joanna Jagiełło to wszechstronnie utalentowana osoba – pisze książki maluje obrazy, tworzy poezję, komponuje do niej muzykę i ją śpiewa. Studiowała prawo, skończyła anglistykę, jest współautorką podręczników do języka angielskiego. Ale jej prawdziwa pasja to pisarstwo.

Zaczęła pisać jako kilkuletnia dziewczynka. Tworzyła mikroskopijne książeczki „Przygody Pifka”. Kilka lat później wydawała gazetkę o świnkach morskich, które hodowała.  Mała  Joasia opisywała życie i przygody zwierzątek, ich śluby i narodziny. Po studiach wykładała językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, była też nauczycielką języka angielskiego w gimnazjum i liceum.

Ale po trzydziestce postanowiła wrócić do marzeń. Jej pierwsza książka to powieść dla młodzieży „Kawa z kardamonem”. Główną czytelniczką i recenzentką została nastoletnia córka. Książka odniosła sukces, ma już pięć wydań, obecnie jest lekturą szkolną na Ukrainie.  W kolejnych latach powstała kontynuacja „Kawy”: „Czekolada z chili”, „Tiramisu z truskawkami” i „Mleko z miodem”.

30 maja na spotkanie z pisarką przybyli uczniowie klasy VIIb, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz najlepsi czytelnicy z klas VII i VIII. Wszyscy zostali również na warsztatach, na których poznali sposób na tworzenie bohaterów książki i wymyślanie akcji. Młodzi pisarze wykazali się niezmierną wyobraźnią i kreatywnością. Może wśród uczniów jest przyszły autor bestselerów?

Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej za zaproszenie na spotkanie z tak niezwykle ciekawą osobą.


 ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

Ostatnia aktualizacja