Wycieczka w Bieszczady

 

5 czerwca uczniowie klas szóstych i siódmych wyruszyli na wycieczkę w Bieszczady. Pierwszego dnia zwiedzali elektrownię wodną w Solinie. Dowiedzieli się, kiedy i w jaki sposób powstały zapora wodna i elektrownia. Następnie przespacerowali się po koronie zapory. Kolejną atrakcją tego dnia był rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, sztucznym zbiorniku o urokliwej linii brzegowej.

Drugiego dnia uczniowie zdobywali sprawność i tytuł bieszczadzkiego zakapiora. Strzelali z łuku, rzucali siekierą, podkową, uczyli się elementów samoobrony. Wszystkie konkurencje były punktowane, a najsprawniejsi uczniowie otrzymali medale. Po obiedzie wyruszyli na spacer, aby podziwiać rzekę Solinkę.

Ostatniego dnia uczestnicy wycieczki wyruszyli górskim szlakiem do najpopularniejszego bieszczadzkiego schroniska Chatki Puchatka. Z wysokości 1232 m n.p.m. podziwiali Połoninę Wetlińską i panoramę gór.

W czasie wyjazdu dopisywała pogoda i dobre humory.

Wyjazd zorganizowali: Elżbieta Skrzyńska i Roman Stanilewicz. Opiekę sprawowały także: Dorota Flis i Ewelina Komaszewska-Krywicka.

 

 ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

Ostatnia aktualizacja