Spotkanie z ratownikiem medycznym – klasa IIc

We wtorek, 24 września, odwiedził nas Pan Przemysław Drzewiczuk – tata Julki, który jest ratownikiem medycznym. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą ratownika medycznego i wykonywanymi przez niego czynnościami, a także obejrzeć narzędzia potrzebne w pracy ratownika.

Dzieci najpierw wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy – w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, ułożyć w pozycji bocznej bezpiecznej oraz w jaki sposób wzywać pomoc, czyli jak rozmawiać z dyspozytorką prze telefon (trzeba się przedstawić, powiedzieć, ile ma się lat, gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy). Uczniowie z wielką uwagą przyglądali się, w jaki sposób pan ratownik demonstrował sztuczne oddychanie i masaż serca na przywiezionym przez siebie fantomie. Później najdzielniejsi uczniowie próbowali sami udzielać pierwszej pomocy pod bocznym okiem instruktora. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Na koniec klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

Podczas tego spotkania, uczniowie nauczyli się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Bardzo dziękujemy Panu Przemysławowi za poświęcony czas! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

Ewa Puchacz

Marta Korneluk

 

_________________________________________________________________________________________________

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

 

Ostatnia aktualizacja