Młodzi miłośnicy przyrody z klas drugich

na wycieczce

w Poleskim Parku Narodowym

 

        11 października 2019 r. uczniowie klas drugich z wychowawcami uczestniczyli w przyrodniczo-integracyjnej wycieczce do Poleskiego Parku Narodowego.

        Na początku odwiedziliśmy  Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego w Urszulinie. Żółw błotny jest gadem wpisanym do Polskiej i Europejskiej Czerwonej Księgi Zwierząt jako gatunek zagrożony wyginięciem, więc znajduje się pod aktywną ochroną. W ,,przedszkolu dla żółwi” maluchy spędzają zimę. Dokarmia się je i dba o prawidłowy rozwój, a wiosną, gdy poziom wody w otaczających lęgowiska zbiornikach jest odpowiednio wysoki, a woda nagrzana, małe żółwie po nieprzespanej pierwszej zimie są wypuszczone do naturalnych siedlisk.

      Po obejrzeniu filmu dydaktyczno-przyrodniczego o PPN i zaopatrzeniu się w pamiątki udaliśmy się na ścieżkę przyrodniczą ,,Dąb Dominik".     Przy pięknej jesiennej pogodzie wędrowaliśmy leśnymi ścieżkami i wąskimi kładkami podziwiając  otaczającą przyrodę. Zatrzymaliśmy się przy okazałym 300-letnim dębie Dominiku,  który otrzymał nazwę na cześć prof.dr hab. Dominika Fijałkowskiego – inicjatora utworzenia Poleskiego Parku Narodowego. Duże wrażenie wywołał widok zarastajacego jeziora Moszne otoczonego rozległym torfowiskiem. Nasz wspaniały przewodnik, pan Artur Kobielas opowiedział nam  o tych torfowiskach oraz pokazał jak głębokie są bagna.

    Po takich przygodach młodym miłośnikom przyrody bardzo smakowały samodzielnie upieczone w ognisku kiełbaski. A wesołe zabawy integracyjne zorganizowane przez pana Artura dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Bożena Nilipiuk

 

_________________________________________________________________________________________________

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

 

Ostatnia aktualizacja