Fascynujące spotkanie z pisarką Ewą Nowak

 

 

24 października 2019 r. zostałam zaproszona, wraz z najlepszymi czytelnikami i uczniami klasy VIIa, do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z popularną polską pisarką Ewą Nowak.

                Przyznam szczerze, że wcześniej nie czytałam jej książek, tylko kojarzyłam jej artykuły w „Victorze”. Dlatego też poszłam tam z dużą ciekawością, nie wiedząc, z kim się zobaczę.

Gdy spotkanie się rozpoczęło byłam zaskoczona. Spodziewałam się poważnej kobiety, która będzie odpowiadała kulturalnie, lecz bez entuzjazmu. A pisarka okazała się pełna optymizmu i zarażającej energii.

Pani Ewa opowiedziała wiele śmiesznych i interesujących szczegółów ze swojego życia. Najbardziej zaskoczyło mnie, że pisarka nie potrafiła czytać do 10 roku życia. Urodziła się z niedotlenieniem mózgu. Ratunkiem okazało się słuchanie głośnego czytania mamy przez 2,5 godziny dziennie. Pisarka spotkała na swojej drodze jeszcze dwie bardzo mądre panie: bibliotekarkę i nauczycielkę.

Na koniec spotkania można było kupić książkę i otrzymać autograf. Ja kupiłam „Dzień wszystkiego”.

Uważam, że warto było uczestniczyć w tym spotkaniu, ponieważ dało mi odwagę i wiarę w siebie. Pisarka zachęciła mnie do czytania jeszcze większej liczby książek.

 

Karolina Bartsch kl. VIII a

 

_________________________________________________________________________________________________

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

 

Ostatnia aktualizacja