Warsztaty Filatelistyczne w klasie III b

Uczniowie klasy III b, w dniu 13 grudnia 2019 r., mieli zaszczyt gościć w swojej klasie panią Katarzynę Wojtal Naczelnik Urzędu Pocztowego we Włodawie oraz panią Annę Frymus Regionalnego Koordynatora ds. Filatelistyki, które opowiadały o pracy na poczcie, zawodzie listonosza oraz o swojej pasji filatelistycznej.

Panie przedstawiając historię poczty, zaangażowały uczniów w teatrzyk, używając przyniesione stroje. Dowiedzieliśmy się jak w dawnych czasach wyglądała komunikacja, jak wyglądała praca dawnych pocztylionów, czyli obecnych listonoszy, dlaczego na obecnym godle Poczty Polskiej widnieje trąbka. Na tych niezmiernie ciekawych warsztatach, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy filatelista, obejrzeć klasery ze znaczkami, używając przy tym lupy i pincety. Uczestnicy poznali historię powstania poczty, znaczka pocztowego, a także mogli zobaczyć te najciekawsze i najpiękniejsze.

To były interesujące zajęcia. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał cukierki, pieczątki pocztowe do zeszytu oraz znaczki.

Organizator spotkania: Iwona Sławińska i Renata Łukaniuk-Pawelec

_________________________________________________________________________________________________