II Szkolny Konkurs Na Niemieckie Kalendarze Adwentowe

 

                Z końcem listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs na Niemieckie Kalendarze Adwentowe. Konkurs był skierowany do uczniów z klas VII – VIII, którzy uczą się języka niemieckiego.         Głównym założeniem konkursu było wykonanie techniką dowolną kalendarza adwentowego zawierającego 24 okienka (drzwiczki), w których miały kryć się dowolne słówka niemieckie bądź ciekawostki związane  ze świętami Bożego Narodzenia.

                Kalendarze adwentowe wywodzą się ( jak wiele innych znanych również w Polsce zwyczajów świątecznych: wieńce adwentowe, strojenie choinki, czy też znana na całym świecie kolęda „Cicha Noc” (Stille Nacht)) od naszych zachodnich sąsiadów Niemców. Mają one za zadanie umilać dzieciom czas niecierpliwego oczekiwania na zbliżające się święta.

                Najpiękniejsze i niesamowicie oryginalne kalendarze adwentowe, zaskakujące pomysłowością wykonania zostały zaprezentowane na holu II piętra na gazetce ściennej przy sali 217.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Pola Łubkowska  kl. VII a

Sylwia Nieczypor  kl. VII a

 

Szymon Bobel  kl. VIII b

Amelia Sugier  kl. VIII b

 

Natalka Juszczuk  kl. VIII a

Sophie Perczyk  kl. VIII a

           

            Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy !!!!!!!!!!

            Celem konkursu była popularyzacja języka niemieckiego, zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, kształtowanie tolerancji wobec innych kultur, pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości, wykorzystanie Internetu jako źródła wiadomości i pomocy w tworzeniu pracy, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz zachęcanie do pozytywnej rywalizacji i rozwijania swoich ambicji.

Organizatorzy : Anna Popławska, Renata Kostrzewska, Ewa Puchacz

 
 

_________________________________________________________________________________________________

ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZE ZDJĘCIEM Z TEGO WYDARZENIA:

 

Ostatnia aktualizacja