PODSUMOWANIE PROJEKTU PROFILAKTYCZNEGO "JESTEM SUPER"

Zebranie z rodzicami przyszłych klas I

Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Gmina Włodawa stawia na kompetencje uczniów” .

X Szkolny Konkurs Ortograficzny “Mistrz Ortografii”

Na terenie naszej szkoły odbył się X Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” adresowany do wszystkich chętnych uczniów klas III.

Przed etapem szkolnym odbyły się eliminacje klasowe w celu wyłonienia reprezentantów poszczególnych klas.

Do kolejnego etapu przystąpiło 15 uczniów klas trzecich.

Celem konkursu jest rozwijanie sprawności w poprawnym pisaniu, wdrażanie do stosowania zasad pisowni, rozwijanie zainteresowań zasadami ponadprogramowymi oraz poszerzanie zakresu wiedzy językowej.

Uczniowie pisali dyktando, w których należało wykazać się nie tylko znajomością zasad ortografii, tj. pisownia z : ó/u, ż/rz, ch/h, ale i wiedzą z zakresu pisowni: spółgłosek miękkich, stosowanie wielkiej i małej litery, stosowanie: ą, ę, om, em, en. Należało zastosować wiedzę z zakresu pisowni partykuły „nie” oraz zasady pisowni spółgłosek dźwięcznych/bezdźwięcznych. Dyktando pisane ze słuchu to nie tylko zasady pisowni, ale i prawidłowe przenoszenie części wyrazu do nowej linijki, podział całego tekstu na zdania. Ważna jest również czytelność oraz estetyka pracy.

Komisja konkursowa po wnikliwym sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców konkursu.

Uczniowie nagrodzeni:

Alicja Rosa kl.IIIa

Kacper Gajewski kl.IIIa

Marcel Michalski kl.IIIa

Mikołaj Piotrowski kl.IIIa

Alicja Pruszkowska kl.IIIb

Kacper Zieliński kl.IIIb

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!

Nagrodzonym gratulujemy!

Organizator konkursu:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowe we Włodawie: Marzena Malinowska