DZIEŃ ZIEMI

Dnia 22.04.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,Dzień Ziemi". Z tej okazji zaprosiliśmy pana Włodzimierza Czeżyka Kamendanta Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Włodawa.

Pan Komendant przybliżył dzieciom informacje na temat swojej pracy, o lesie i mieszkających tam zwierzętach, ptakach oraz bezpieczeństwie podczas pobytu w nim. Podkreślił, że człowiek jest tylko jego gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy czyli zwierząt. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań ludzi oraz dbania o środowisko naturalne i kształtowanie postaw wobec przyrody.

Na koniec spotkania uczniowie zadawali gościowi wiele zaskakujących pytań, na które odpowiadał.

Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników spotkania.

Obchody ,,Dnia Ziemi” uświetnił występ klasy 3 ,,b” pod kierownictwem wychowawczyni pani Renaty Kostrzewskiej. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Niewielki ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny” i zaśpiewali piosenkę pod tytułem ,,Moja planeta”.

Dziękujemy panu Włodzimierzowi Czeżykowi za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne!!

Organizatorzy: Ewa Puchacz, Weronika Szadkowska i Anna Popławska

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst

Sukcesy uczniów w V Wojewódzkim Konkursie „Katyń… ocalić od zapomnienia”

Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami V Wojewódzkiego Konkursu dotyczącego zbrodni katyńskiej, który odbywał się w dwóch kategoriach: wiedzy i plastycznej.

Konkurs wiedzy:

Klasy IV – VI

Aleksandra Litaszewska – I miejsce

Klasy VII – VIII

Jakub Sawka – I miejsce

Klasy IV – VI

Maja Kuraś – wyróżnienie

Klasy VII – VIII

Weronika Kurczuk – wyróżnienie

Etap wojewódzki odbył się 18 kwietnia w ZSPiP w Hańsku. Po teście wiedzy uczniowie i nauczyciele oddali hołd pomordowanym Polakom przy Dębach Katyńskich. Następnie obejrzeli przedstawienie upamiętniające zbrodnię katyńską. Laureaci konkursu odebrali z rąk organizatorów i sponsorów nagrody rzeczowe.

W konkursie wiedzy z naszej szkoły brali też udział: Weronika Kurczuk, Piotr Mazgaj i Adam Klimowski.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu z nauczycielami: Marią Grzywaczewską, Eweliną Komaszewską-Krywicką i Markiem Kurczukiem.

Gratulujemy!

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób i drzewo